Skontrolujte dostupnosť názvu domény
Zistite, či je názov domény dostupný

Vyhľadávací nástroj WHOIS od Hostingeru skontroluje, či je vami vybraný názov domény dostupný. Ak áno, môžete si ho ihneď kúpiť cez náš vyhľadávač domén.

Nájdite vlastníka názvu domény
Nájdite vlastníka názvu domény

Ak je váš preferovaný názov domény obsadený, použite náš nástroj na vyhľadávanie cez WHOIS na zistenie všetkých verejne dostupných informácií o aktuálnom registrátorovi a vlastníkovi domény, ako je jeho meno a osobné kontaktné údaje.

Pozrite si dátumy vypršania platnosti domén
Pozrite si dátumy vypršania platnosti domén

Zistite, kedy vyprší platnosť názvu domény. Nepremeškajte príležitosť získať skvelú doménu hneď, ako bude k dispozícii, ak sa jej súčasný vlastník rozhodne neobnoviť ju.

Čo je nástroj na vyhľadávanie domén cez WHOIS?

Vyhľadávací nástroj WHOIS od Hostingeru získava najnovšie údaje zaregistrované v oficiálnej databáze domén WHOIS. Je skvelé nájsť informácie o registrátorovi domény.

Ako to funguje

Vždy, keď si niekto zaregistruje názov domény, musí svoje informácie odoslať do ICANN. Niektoré z týchto informácií sú dostupné vo verejnej databáze WHOIS a je možné k nim získať prístup pomocou našich vyhľadávacích služieb.

Plne vás chránime

Všetky domény zakúpené od Hostingeru dostanete s ochranou súkromia WHOIS, ktorá skryje vaše osobné údaje z databáz na verejných doménach. Nebudete sa musieť obávať, že dostanete spam súvisiaci s doménou a že vás budú kontaktovať konkurenti, ktorí robia prieskum trhu. Sme plne odhodlaní udržiavať vás online v bezpečí.

Často kladené otázky o vyhľadávaní cez WHOIS a ochrane súkromia

Nájdite odpovede na často kladené otázky o vyhľadávaní v databáze WHOIS.

Databáza WHOIS obsahuje zoznamy všetkých registrovaných názvov domén na internete. Spravuje ju ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) a je pravidelne aktualizovaná.

Databázu možno použiť na získanie informácií a záznamov názvov domén, ako sú dátumy registrácie a expirácie, aktuálny registrátor domény a menné servery, ako aj osobné kontaktné informácie vlastníka.

Ak chcete zaregistrovať doménu, musíte na overenie odoslať osobné údaje vrátane mena, adresy, telefónneho čísla a e-mailu.

Tieto informácie sú uložené vo verejnej databáze WHOIS ako zoznam, ku ktorému má ktokoľvek prístup pomocou dopytu na WHOIS. Nepatria sem domény registrované v EÚ a chránené nariadením GDPR, ani domény, ktorých podrobnosti sú skryté pomocou služby Ochrana súkromia domén.

Ochrana súkromia WHOIS zabezpečuje údaje o registrujúcich ich nahradením údajmi o proxy serveri. Používatelia služby Hostinger majú túto výhodu zadarmo. Je povolená pre všetky nedávno zakúpené domény a dá sa zapnúť cez hPanel.

Áno, môžete použiť náš nástroj WHOIS na bezplatné zistenie, kto vlastní názov domény. A čo viac, počet dopytov, ktoré môžete vykonať, nie je obmedzený, takže môžete získať informácie na ľubovoľnom počte webových stránok.

Vykonanie vyhľadávania v WHOIS je jednoduché. Stačí zadať názov domény alebo webovej stránky do vyhľadávacieho poľa a kliknúť na Hľadať. Nástroj prehľadá verejnú databázu a v priebehu niekoľkých sekúnd vám zobrazí získané informácie.

Svoje informácie WHOIS by ste mali vždy aktualizovať, aby boli v súlade s pravidlami ICANN o vlastníctve domény. To znamená poskytnúť presné kontaktné informácie, prostredníctvom ktorých môžete prijímať korešpondenciu od svojho registrátora domény.

Môžete ich jednoducho aktualizovať cez hPanel. Stačí sa prihlásiť a aktualizovať sekciu Domény.

Vlastníci názvov domén môžu požiadať o ochranu súkromia v databáze WHOIS a poskytovateľ domény nahradí ich informácie údajmi o proxy serveri.

Niektoré informácie môžu byť skryté aj poskytovateľmi domén podľa miestnych zákonov o ochrane údajov a súkromia, ako je napríklad GDPR.

Všetky názvy domén, ktoré si zakúpite cez Hostinger, prichádzajú s bezplatnou ochranou súkromia na WHOIS – možno ju aktivovať aj prostredníctvom vášho účtu hPanel. Jednoducho postupujte podľa nášho sprievodcu aktiváciou ochrany súkromia na WHOIS a budete to mať nastavené za pár minút.

Upozorňujeme, že aj bez aktivácie ochrany súkromia na WHOIS sa vaše osobné údaje a kontaktné informácie nezobrazia, ak je vaša doména registrovaná v EÚ.

Áno, môžete. Keď hľadáte doménu pomocou nášho nástroja, výsledky vyhľadávania v WHOIS ukážu, či je možné ju zakúpiť. Ak áno, môžete si ju rovno kúpiť pre svoju webovú stránku.

Ak chcete získať ďalšie možnosti a pokročilé návrhy, použite náš vyhľadávač domén!