Vyhľadajte si doménu

Čo je to WHOIS?

WHOIS vám umožňuje vyhľadať všetky dôležité informácie o doméne. Pri vyhľadávaní môžete nájsť údaje ako napríklad kto je vlastníkom domény, kontaktné údaje o vlastníkovi domény, adresu, telefónne číslo, emailovú adresu a oveľa viac. Vyhľadávanie prostredníctvom WHOIS patrí medzi najjednoduchší spôsob vyhľadávania dostupnosti domény. Taktiež sa môžete dopracovať k údajom ako je čas uplynutia domény, takže si ju budete môcť zarezervovať ešte skôr ako niekto iný.

V momente, keď si niekto zaregistruje doménu, musím taktiež odoslať svoje osobné údaje do ICANN. Je to ako keby ste si zaregistrovať v štáte váš dom.

What is whois

Často kladené otázky o Vyhľadávaní a Ochrane WHOIS

Tu nájdete odpovede na často kladené otázky ohľadom vyhľadávania a ochrany WHOIS.

WHOIS databáza obsahuje zoznam všetkých registrovaných domén na internete. S vyhľadávaním WHOIS sa môžete dostať k rôznym informáciám ohľadne domény ako napríklad dátum registrácie, dátum uplynutia domény, identifikačné číslo domény, názov registrátora domény, kontaktné údaje, názov serveru a omnoho viac. WHOIS databáza je prístupná pre širokú verejnosť a každý má možnosť si vyhľadať údaje o zaregistrovanej doméne. Internetová spoločnosť pre pridelené mená a čísla (ICANN) spravuje a pravidelne aktualizuje túto databázu. Keď si vytvoríte webovú stránku musíte sa taktiež zaregistrovať do ICANN.

Pri registrácii názvu domény budete musieť taktiež poskytnúť aj vaše osobné údaje ako meno, adresu, telefónne číslo a email. Tieto informácie sú uložené v databáze WHOIS a prostredníctvom vyhľadávania domén WHOIS si ich môžete ktokoľvek tieto informácie vyhľadať.

WHOIS Ochrana je služba ochrany, ktorú poskytuje Hostinger na to, aby ochránil súkromie vlastníka domény. V prípade ak sa rozhodne pre WHOIS ochranu vaše osobné údaje sa stanú utajené alebo budú nahradené popisom od serveru proxy o ochrane osobných údajov.

Vyhľadávanie pomocou WHOIS je ľahké a rýchle. Do vyhľadávača zadajte iba názov domény alebo IP adresu a kliknite na tlačidlo "Vyhľadať." Náš nástroj začne vyhľadávať WHOIS databázy a poskytne vám všetky údaje o doméne a to vrátane záznamov o registrácii domény a to všetko iba v priebehu niekoľkých sekúnd.

Myslite na to, že všetko tieto zistené informácie by ste nemali použiť na žiadne marketingové účely alebo ako spam, pretože je to prísne zakázané ICANN.

Všetky vaše údaje vo WHOIS by ste mali neustále aktualizovať, pretože len tak je to v súlade s pravidlami ICANN. To znamená, že je potrebné, aby ste poskytli vaše aktuálne údaje na to, aby ste mohli obdržať od vášho poskytovateľ všetky potrebné písomnosti.

Vaše údaje vo WHOIS môžete aktualizovať veľmi jednoducho a to použitím Hostinger ovládacieho panelu. Stačí iba pár krokov na a môžete aktualizovať všetky údaje naraz. Iba sa prihláste do vášho Hostinger účtu a na ovládačom panely kliknite na povoliť prístup na aktualizovanie údajov vo WHOIS.

Určite si pamätáte čo sme si povedali o ochrane WHOIS. Táto ochrana je dôvodom prečo sú niektoré údaje pri vyhľadávaní WHOIS ukryté z dohľadu. Registrátor domény požiadal o služby ochranu WHOIS a preto poskytovateľ domény následne ukryl kontaktné údaje od žiadateľa tejto služby.

Poskytovateľ domény môže niektoré údaje taktiež ukryť, pretože musí konať podľa pravidiel a zákonov o ochrane osobných údajov ako napríklad GDPR.

Na to, aby ste ukryli vaše osobné údaje v databáze WHOIS, môžete použiť službu ochrany WHOIS. V prípade keď si niekto vyhľadá vašu doménu, vaše kontaktné údaje budú pred ním ukryté.
Ako ukryť vaše údaje vo WHOIS? Prihláste sa do vášho Hostinger účtu a pokračujte ďalej do Členskej zóny. Teraz kliknite na doménu, ktorá sa nachádza vo vrchnej časti obrazovky a kliknite na jeden z tlačidlových príkazov. Potom budete presmerovaný na stránku platby, kde si vyberiete jednu z platobných metód. Teraz môžete používať službu ochranu WHOIS:

Pamätajte na to, že niekdy potrvá dlhšie, kým sa niektoré zoznamy WHOIS zaktualizujú. Preto sa môže stať, že pred tým, ako sa vaše údaje ukryjú sa môžu ešte niekomu zobraziť.