Stojíme na strane Ukrajiny

Vlajka Ukrajiny

Útok ruskej vlády na Ukrajinu ohrozil životy miliónov nevinných ľudí. Stojíme pri Ukrajine, aby sme podporili jej slobodu a bránili demokraciu. Ak chcete podporiť Ukrajinu a jej obyvateľov v čase, keď to potrebujú, zvážte možnosť prispieť.

Získajte SSL certifikát a zabezpečte svoju stránku

Ochráňte svoju webovú stránku a návštevníkov pomocou zabezpečených a šifrovaných pripojení. Vybudujte si dôveryhodnú značku a zlepšite si pozície vo vyhľadávačoch pomocou našich SSL certifikátov.

30-dňová záruka vrátenia peňazí

SSL CertifikátSSL CertifikátSSL Certifikát

Kúpiť SSL certifikát

Webová stránka bez SSL

Webová stránka bez SSL
 • Šifrovanie údajov
 • Vyleošenie SEO
 • Dôvera zákazníkov
 • Zámok v adresnom riadku
 • Bezpečnostné chybové upozornenie v Google Chrome

Doživotný SSL certifikát

11,95
 • K dispozícii doživotne
 • Typ: Štandardný LE SSL
 • Šifrovanie: 256 bitov
 • Zabezpečenie klientských dát
 • Zlepšenie SEO
 • Zámok v adresnom riadku
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 • V súlade s PCI DSS

Comodo PositiveSSL

7,49/rok
 • K dispozícii na jeden rok
 • Typ: Comodo PositiveSSL
 • Šifrovanie: 256 bitov
 • Zabezpečenie klientských dát
 • Zlepšenie SEO
 • Zámok v adresnom riadku
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 • V súlade s PCI DSS
 • Záruka závislej strany: 50 000 $

Rozdiel medzi doživotným SSL certifikátom a certifikátom Comodo PositiveSSL

Aktivačný balíček doživotného SSL certifikátu je jednorazový a platí neobmedzene dlho. Ide o štandardný bezpečnostný certifikát, ktorý sa automaticky a bezplatne obnovuje.

Balíček certifikátu Comodo PositiveSSL je spoplatnený ročným poplatkom a poskytuje ďalšie nástroje na zabezpečenie vašich webových stránok. Comodo PositiveSSL ponúka aj takzvanú záruku závislej strany, ktorá zaručuje kompenzáciu v prípade zlyhania ochrany Secure Sockets Layer.

Oba bezpečnostné produkty poskytujú silné šifrovanie spojenia medzi vašou webovou stránkou a návštevníkmi. Každý z nich má však trochu iné funkcie. Napríklad balíček certifikátu Comodo PositiveSSL zahŕňa tím technickej podpory, nástroje na správu SSL certifikátu a pečať kvality Comodo Secure site, zatiaľ čo balíček doživotného SSL certifikátu toto neponúka.

Rozdiel medzi doživotným SSL certifikátom a certifikátom Comodo PositiveSSL

K čomu je SSL certifikát potrebný?

Budovanie dôvery

Okrem HTTPS pridaného do adresného riadku webovej stránky umiestnia naše SSL certifikáty do vašej URL adresy aj visiaci zámok, ktorý návštevníkom ukazuje, že vaša webová stránka využíva službu SSL. V prípade online podnikov to automaticky buduje dôveru, pretože vaši zákazníci budú vedieť, že ich údaje budú na vašej stránke v bezpečí.

Budovanie dôvery

Zvýšte svoje hodnorenie na Google

Bezpečnosť webu je jedným z hlavných faktorov hodnotenia na Google. SSL certifikát poskytuje funkčnú predponu HTTPS na začiatku URL adresy zabezpečenej webovej stránky, čo vyhľadávaču ukazuje, že webová stránka používa šifrovanie údajov na ochranu citlivých informácií. To podporuje Google v tom, aby webové stránky s certifikátom SSL zobrazoval vo výsledkoch vyhľadávania vyššie, čím sa zvyšuje vaša organická návštevnosť.

Zvýšte svoje hodnorenie na Google

Dodržovanie štandardov PCI DSS

Online podniky, ktoré ponúkajú možnosti digitálnych platieb a pracujú s prihlasovacími údajmi návštevníkov, musia spĺňať bezpečnostné štandardy PCI, medzi ktoré patrí certifikácia SSL. Nezaistením spoľahlivého zabezpečenia by vaša firemná webová stránka vystavovala svojich návštevníkov riziku a nespĺňala by požadované predpisy.

Dodržovanie štandardov PCI DSS

Zabezpečené údaje zákazníkov

Naše SSL certifikáty používajú až 256-bitové šifrovanie, ktoré je priemyselným štandardom pre ochranu údajov. Takáto úroveň šifrovania zaručuje, že všetky súkromné informácie zdieľané medzi vami a vašimi návštevníkmi sú v bezpečí pred zvedavými očami a neželanými subjektami.

Zabezpečené údaje zákazníkov

Ako SSL certifikáty fungujú

Certifikát SSL vytvára bezpečný internetový priestor medzi návštevníkmi a vašou webovou stránkou. Nikto nepovolaný ho nemôže dešifrovať, takže všetky prihlasovacie údaje, osobné informácie a údaje o kreditnej karte sú v bezpečí pred hackermi a zlodejmi.

01

Nadviazanie spojenia

Keď sa návštevník pokúsi o prístup na vašu webovú stránku, jeho prehliadač si vyžiada identitu tejto webovej stránky. Po inštalácii SSL certifikátu sa vaša webová stránka zmení z HTTP na HTTPS, čo prehliadaču naznačí, že pripojenie bude bezpečné. Ak prehliadač návštevníka rozpozná a akceptuje autoritu SSL certifikátu, potvrdí vašu webovú stránku ako bezpečnú a vyžiada si bezpečné a šifrované pripojenie.

02

Šifrovanie dát

Po vytvorení zabezpečeného pripojenia sa všetky údaje prenášané medzi prehliadačom návštevníka a vašou webovou stránkou šifrujú pomocou 256-bitového šifrovania. Šifrovací SSL kľúč bude k dispozícii len schváleným stranám (prehliadaču návštevníka a vašej webovej stránke), čo umožní bezpečné a spoľahlivé dešifrovanie.

03

Vizuálne ukazovatele

Webové stránky s certifikáciou SSL majú niekoľko vizuálnych ukazovateľov, ktoré návštevníci okamžite rozpoznajú. URL adresa webovej stránky bude obsahovať ikonu visiaceho zámku a predponu HTTPS, čo znamená, že je webová stránka zabezpečená. V závislosti od SSL certifikátu sa môže zobrazovať aj pečať stránky, ktorá zvyšuje dôveryhodnosť.

Často kladené otázky o SSL certifikátoch

Nájdite odpovede na často kladené otázky o našich SSL certifikátoch a balíčkoch.

SSL (Secure Sockets Layer) alebo TLS (Transport Layer Security) je bezpečnostný protokol pre webové stránky vydávaný certifikačnou autoritou. Jeho účelom je šifrovať spojenie medzi webovou lokalitou a webovým serverom/prehliadačom, aby sa zabránilo prístupu alebo zobrazeniu neoprávnenými osobami.

Okrem výhod šifrovania a zabezpečenia webu majú SSL certifikáty vplyv aj na dôveryhodnosť značky a SEO hodnotenie.

Vyhľadávače a používatelia uprednostňujú verejne prístupné webové stránky s certifikátmi SSL, pretože takéto webové stránky dokazujú, že prevádzkovateľ webovej stránky sa zaviazal dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Ide o povinný bezpečnostný protokol, ktorý očakávajú používatelia aj vyhľadávače.

Najlepší spôsob, ako zistiť, či je vaša webová stránka chránená SSL certifikátom, je skontrolovať, či sa v adresnom riadku prehliadača pred názvom vašej domény zobrazuje ikona visiaceho zámku. Ak áno, môžete si byť istí, že vaša stránka je zabezpečená protokolom SSL.

V závislosti od úrovne overenia existujú tri typy SSL/TLS certifikátov:

Overenie domény (DV SSL certifikát) – najbežnejší SSL certifikát pre menšie webové stránky. V prípade overenia domény vás certifikačná autorita požiada len o overenie vlastníctva domény prostredníctvom e-mailu, telefónu alebo DNS záznamu.

Overenie spoločnosti (OV SSL certifikát) – SSL certifikáty so strednou úrovňou overenia. Príslušný orgán zvyčajne vyžaduje dokumentáciu na overenie sídla, názvu organizácie, kontaktných informácií a adresy.

Rozšírené overenie (EV SSL certifikát) – tieto SSL certifikáty poskytujú najvyššiu úroveň overenia. V prípade EV SSL certifikátov vykonáva certifikačná autorita rozsiahle preverovanie príslušných vlastníkov s cieľom overiť ich webové stránky a organizáciu.

Okrem úrovne overenia existujú aj typy SSL/TLS certifikátov podľa počtu webových stránok, ktoré môžu byť chránené:

Certifikát SSL pre jednu doménu – chráni jednu doménu a jej podadresáre.

Certifikáty SSL s divokou kartou – certifikát s divokou kartou, ktorý chráni jednu doménu a viacero subdomén.

Viacdoménové certifikáty SSL – zabezpečujú viacero domén, ktoré nie sú navzájom prepojené, ako je uvedené v žiadosti o podpísanie certifikátu (CSR).

Pri výbere správneho certifikátu SSL sa musíte zamerať na účel vašej webovej stránky a množstvo citlivých údajov, s ktorými bude pracovať.

V skutočnosti všetky typy SSL/TLS ochrany poskytujú rovnakú úroveň šifrovania. Niektoré subjekty však môžu uprednostniť vyššiu úroveň overovania, pretože tak môžu svojim návštevníkom ukázať, že to s legitimitou myslia vážne.

Pre blogy a osobné webové stránky stačí jeden certifikát SSL s overením domény (DV). Na druhej strane, certifikáty SSL s overením spoločnosti (OV) sú vhodnejšie pre stredne veľké podniky.

Webové stránky, ktoré spracúvajú veľké množstvo citlivých údajov, ako napríklad banky alebo vládne webové stránky, budú potrebovať EV SSL certifikáty (t. j. certifikáty s rozšíreným overovaním). Vďaka nim sa budú návštevníci pri poskytovaní svojich citlivých údajov cítiť úplne bezpečne, pretože organizácie s EV SSL certifikátmi prechádzajú dôkladnejším procesom overovania.

Ak si zakúpite zdieľaný hosting Premium alebo Business, cloud hosting alebo hosting WordPress od Hostingeru, získate bezplatný certifikát SSL/TLS ako jednu z dostupných funkcií. Je to skvelá príležitosť pre majiteľov webových stránok, ktorí sa chcú zaregistrovať u nového poskytovateľa webhostingu a zároveň získať certifikát SSL/TLS.

Či už si vyberiete doživotný SSLcertifikát alebo balík Comodo PositiveSSL, oba certifikáty sa aktivujú v priebehu niekoľkých minút po dokončení nákupu.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa nákupu SSL certifikátu, neváhajte sa obrátiť na náš tím služieb zákazníkom, ktorý je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Všetky naše SSL certifikáty sa obnovujú automaticky, takže ďalšie balíčky si nemusíte ručne kupovať.

Ak si zakúpite doživotný balíček SSL certifikátu, Hostinger ho bude automaticky a bezplatne obnovovať. Pre balík Comodo PositiveSSL je k dispozícii aj nastavenie automatického obnovovania, pri ktorom sa vám automaticky účtuje ročná cena SSL certifikátu.

Bezpečnosť webových stránok je pre Google dôležitým faktorom hodnotenia. To znamená, že ak je vaša webová stránka zabezpečená SSL/TLS certifikátom, je oveľa pravdepodobnejšie, že sa bude zobrazovať na popredných miestach vo výsledkoch vyhľadávania.

Ak si vyberiete iného poskytovateľa SSL, môžete si jeho certifikát nainštalovať prostredníctvom nášho webhostingového ovládacieho panela. Jednoducho postupujte podľa jednotlivých krokov v tomto sprievodcovi inštaláciou vlastného SSL certifikátu a za chvíľu bude funkčný.